Strona BNP Paribas Real Estate wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies,
zgodnie z polityką prywatności i ustawieniami przeglądarki. 

Aktualności

 

 

23 kwietnia 2018

Bank BGŻ BNP Paribas na dłużej w Avatarze

Bank BGŻ BNP Paribas będący częścią wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas przedłużył umowę najmu 8 500 m kw. powierzchni biurowej w budynku Avatar. W procesie analizy, Bank BGŻ BNP Paribas, korzystał ze wsparcia konsultantów Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland.

Należący do Azora Europa biurowiec Avatar jest projektem mocno rozpoznawalnym, który na dobre zdążył się wpisać się w biurową panoramę Krakowa. Decyzja Banku BGŻ BNP Paribas, który w biurowcu rozwijał się od 2010 roku, świadczy o rozumieniu i spełnianiu dotychczasowych potrzeb najemcy przez właściciela budynku. Tym bardziej, że obecny rynek w stolicy Małopolski dawał Bankowi sporo alternatyw. – komentuje Małgorzata Fibakiewicz, dyrektor Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland.

W ślad za decyzją o przedłużeniu umowy najmu w dotychczasowej lokalizacji, Bank podejmie kroki związane z optymalizacją biura podnoszącą jego ergonomię, funkcjonalność i komfort. Dodatkowo, właściciel biurowca - fundusz Azora Europa - przeprowadzi we współpracy z Bankiem kompleksową modernizację powierzchni wspólnych oraz lobby recepcyjnego.

Biurowiec Avatar bardzo dobrze spełniał nasze oczekiwania, będąc przyjaznym, komfortowym i dobrze skomunikowanym miejscem pracy krakowskiego Centrum Operacyjnego Banku BGŻ BNP Paribas. Dalsza obecność w tej lokalizacji dzięki renegocjowaniu warunków umowy najmu, uzupełniona o remodeling, poprawę funkcjonalności biura, jak również wprowadzenie nowych trendów w projektowaniu przestrzeni biurowych, pozwoli nam na dynamiczny, stabilny rozwój krakowskich struktur. – komentuje Jarosław Frączek, dyrektor Departamentu Nieruchomości i Inwestycji, Bank BGŻ BNP Paribas.

Anna Szelc, reprezentująca fundusz Azora Europa na rynku CEE, komentuje: Bardzo cieszy nas fakt przedłużenia umowy najmu przez BGŻ BNP Paribas, Doskonała lokalizacja, wysoka jakość budynku oraz efektywność przestrzeni biurowych zapewniają jego użytkownikom komfort pracy. W naszej wieloletniej współpracy z Bankiem zawsze staraliśmy się spełniać oczekiwania Najemcy, co na pewno wpłynęło na decyzję BGŻ BNP Paribas o pozostaniu w Avatarze.

Avatar jest nowoczesnym, 7-kondygnacyjnym biurowcem klasy A zlokalizowanym w zachodniej części Krakowa w dzielnicy Bronowice, przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta – ul. Armii Krajowej. Zaletą budynku jest jego dogodne połączenie zarówno z centrum miasta, jak i lotniskiem Balice oraz autostradą A4. Całkowita powierzchnia biurowa w budynku, którego inwestorem i deweloperem była firma Echo Investment, zajmuje około 11 200 m kw.

W 2010 roku biurowiec został kupiony przez hiszpański fundusz  Azora Europa.

Rynek biurowy pod Wawelem nie zwalnia tempa. I trudno się temu dziwić, skoro stolica Małopolski to obecnie największe skupisko firm świadczących usługi dla biznesu. Warto dodać, że krakowski rynek charakteryzuje spora chłonność, czego efektem było m.in. zrównoważenie ubiegłorocznego popytu z podażą. – komentuje Tomasz Skrzypek, Starszy Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Azora Europa to hiszpański fundusz private equity działający w CEE od 2007 roku. Azora od 2010 roku jest właścicielem Avatara w Krakowie, który wraz z pozostałymi 6 kompleksami  biurowymi położonymi w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu stanowią portfolio Azora Europa w Europie Środkowo-Wschodniej.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X