Strona BNP Paribas Real Estate wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z polityką prywatności i ustawieniami przeglądarki. 

Aktualności

 

 

14 marca 2017

Nowa siedziba grupy BNL-BNP PARIBAS w Rzymie finalistą konkursu MIPIM

Budynek, za którego realizacją stoi BNP Paribas Real Estate, zlokalizowany jest w pobliżu dworca Camillo Benso Conte di Cavour i pomieści do 3 300 stanowisk pracy.

Budynek, za którego realizacją stoi BNP Paribas Real Estate, zlokalizowany jest w pobliżu dworca Camillo Benso Conte di Cavour i pomieści do 3 300 stanowisk pracy.

BNL headquarters-Rights BNP Paribas RE Italy Photograper Ezio Gosti

Nowy obiekt wybudowany przez BNP Paribas Real Estate, który w przyszłości stanie się siedzibą Grupy BNL-BNP Paribas, znalazł się w finale konkursu MIPIM Awards 2017. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy setek projektów z całego świata międzynarodowe jury składające się z dziewięciu ekspertów z sektora nieruchomości zakwalifikowało budynek do finałowej czwórki walczącej o międzynarodowe uznanie w kategorii „Best Office and Business Development”.

Zwycięski projekt zostanie ogłoszony podczas targów nieruchomości odbywających się w Cannes w dniach 14-17 marca. Zgodnie z zasadami konkursu zwycięzca zostanie wybrany poprzez połączenie głosów międzynarodowego jury oraz głosów uczestników targów MIPIM, gdzie głosy oddane przez każdą z tych grup przekładają się na 50% ostatecznego wyniku. Uroczysta gala MIPIM Awards odbędzie się 16 marca o godz. 18.30 w Pałacu Festiwalowym.

Zrealizowany przez BNP Paribas Real Estate a zaprojektowany przez biuro projektowe 5+1AA budynek ma powierzchnię 75 000 mkw. usytuowanych na 12 piętrach i 4 poziomach podziemnych. Obiekt charakteryzuje niebanalna oraz innowacyjna bryła komponująca się z jego miejskim otoczeniem, co równocześnie – jako kontynuacja trendu rozpoczętego przez nowy dworzec kolei szybkobieżnej Camillo Benso Conte di Cavour zaprojektowany przez biuro projektowe ABDR Architetti Associati – nadaje nowoczesny charakter sąsiedztwu, w którym się znajduje.

Obiekt pomieści do 3 300 stanowisk pracy, a także centrum szkoleniowe, salę widowiskową, firmową restaurację, garaż, taras, z którego rozpościerać się będą panoramiczne widoki na okolicę, siłownię oraz żłobek/przedszkole, co czyni z niego komfortowe miejsce pracy odpowiadające współczesnym zasadom dbałości o dobre samopoczucie pracowników.

Projekt ten wyróżnia się dodatkowo wysokim poziomem zgodności z ideą zrównoważonego rozwoju, gdzie zużywana jest ilość energii mniejsza niż w budynkach tradycyjnych, co potwierdzone zostało przez sklasyfikowanie go jako obiektu Klasy A oraz przyznanie mu certyfikatu LEED Gold.

W lipcu 2016 roku budynek otrzymał inne ważne wyróżnienie, a mianowicie nagrodę „The Plan 2016” jako najlepszy obiekt nieruchomościowy o funkcji biurowej. Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzili architekci Mario Cucinella, Kim Nielsen, Boris Podrecca, Raymund Ryan, Bernard Tschiumi oraz Li Xiangning, ogłosili budynek zwycięzcą po dokładnej analizie 500 projektów z całego świata.

W liczbach o nowej siedzibie Grupy BNL-BNP Paribas Group w Rzymie

75 000 mkw.

Powierzchni całkowitej

16

Całkowita liczba pięter

(w tym 4 poziomy podziemne)

400

Miejsc parkingowych

1 800 mkw.

Restauracja firmowa

1 000 mkw.

Centrum szkoleniowe

3 300

Stanowisk pracy

300

Miejsc na sali widowiskowej

750 mkw.

Powierzchnia żłobka/przedszkola

 

 

 

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X