Aktualności i wydarzenia

 

 

05 listopada 2018

BNP Paribas Real Estate otrzymuje zlecenie zarządzania 16 obiektami w europie

BNP Paribas Real Estate zostało wybrane na dostawcę usług zarządzania 16 obiektami logistycznymi o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 600 000 mkw. zlokalizowanymi w pięciu krajach europejskich.

Tarancón - Hiszpania                                    Sochaczew - Polska                                              Wetzlar – Niemcy

BNP Paribas Real Estate zostało wybrane na dostawcę usług zarządzania 16 obiektami logistycznymi o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 600 000 mkw. zlokalizowanymi w pięciu krajach europejskich. Ta strategiczna umowa o ogólnoeuropejskim zasięgu została podpisana z nowo utworzoną spółką specjalizującą się w zarządzaniu obiektami logistycznymi Urban Real Estate Partners (UREP). 

W pierwszym kwartale 2018 roku linia biznesowa zarządzania nieruchomościami rozpoczęła świadczenie bieżących usług zarządzania w odniesieniu do następujących nieruchomości: 

  • 6 obiektów na terenie Francji (Belfort, Hawr, Rennes, Orlean, a także Combs-La-Ville oraz Rouen, które zostały dodane do zarządzanego portfolio w październiku 2018 roku)
  • 4 obiekty w Niemczech (Frankfurt, Kölleda, Langgöns, a także Berlin, który został dodany do zarządzanego portfolio w maju 2018 roku)
  • 4 obiekty w Holandii (2 x Maasvlakte, Hordijk oraz Schipol)
  • 1 obiekt w Hiszpanii (Tarancon)
  • 1 obiekt w Polsce (Sochaczew) 

 

            

Maasvlakte - Holandia

Paul Rodger, Dyrektor Zarządzający UREP, komentuje: „Ważnym aspektem przy tworzeniu naszej platformy logistycznej było znalezienie jednego zespołu o międzynarodowym zasięgu, specjalizującego się w świadczeniu usług zarządzania nieruchomościami, którego systematyczne i aktywne działania pozwalałyby mu na szybkie i efektywne reagowanie na pojawiające się wyzwania. Ku naszemu ogromnemu zadowoleniu zespół BNP PRE odpowiedzialny za zarządzanie nieruchomościami wykazuje się skutecznością od samego początku naszej współpracy. Jesteśmy przekonani, iż w miarę rozrastania się naszego portfolio wartość dodana naszych inwestycji również będzie wzrastać.”

Csongor Csukas, Head of International Property Management at BNP Paribas Real Estate, komentuje: „Podpisana umowa zarządzania nieruchomościami umacnia nasze dążenie do świadczenia kompleksowych usług na rzecz ogólnoeuropejskich portfeli nieruchomości. Zarządzanie projektami kluczowych klientów na skalę międzynarodową stawia przed nami wyzwania takie jak transgraniczna koordynacja działań oraz zarządzanie nieruchomościami logistycznymi. Świadczy ona o naszej umiejętności zarządzania wszystkimi rodzajami nieruchomości na poziomie europejskim, a także o dogłębnej znajomości lokalnych rynków.”                                                                                                                              

Linia biznesowa zarządzania nieruchomościami komercyjnymi BNP Paribas Real Estate zajmuje pozycję lidera na rynkach kontynentalnej Europy, na których może poszczycić się optymalnym zasięgiem regionalnym, a to za sprawą swojej obecności w 57 miastach na terenie 13 krajów. W roku 2017 przychody z tytułu zarządzania nieruchomościami osiągnęły poziom 98 mln euro. Wielkość powierzchni w zarządzaniu wzrosła o 6,6% do poziomu 40,5 mln mkw. (z czego 56% stanowią powierzchnie biurowe, a 25% powierzchnie logistyczne). 41% zarządzanej powierzchni znajduje się we Francji, a 59% poza jej granicami. 

Podpisanie powyższej umowy i przekroczenie w roku ubiegłym progu 40 mln mkw. powierzchni w zarządzaniu oznacza kontynuację naszych działań ukierunkowanych na budowanie oferty usług mającej swojej fundamenty w nowoczesnym stylu pracy, skupionej na potrzebach użytkownika i wykorzystującej innowacyjne rozwiązania, a to przy równoczesnym umacnianiu naszej pozycji na terenie całej Europy” – podsumowuje Csongor Csukas.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X