Strona BNP Paribas Real Estate wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies,
zgodnie z polityką prywatności i ustawieniami przeglądarki. 

Aktualności

 

 

30 maja 2017

BNP Paribas Real Estate Poland wprowadza programistów do gdańskiego biurowca

Neoteric, firma z branży IT, zajmie 300 mkw. w gdańskim biurowcu C200 Office. Spółka zapewniła sobie możliwość powiększenia biura do 1 000 mkw. Firma Euro Styl całkowicie zmodernizowała budynek z lat 70. i dostosowała do standardu klasy A.

Proces znalezienia lokalizacji i negocjacja warunków najmu koordynowały Monika Wakulska i Małgorzata Małecka z Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland. Kluczowe w transakcji było znalezienie lokalizacji umożliwiającej szybkie wprowadzenie Neoteric do nowego biura, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości powiększenia powierzchni do 1 000 m kw.

Dzięki centralnej lokalizacji C200 Office pracownicy Neoteric będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do biura licznymi środkami komunikacji miejskiej, jak również własnym autem czy rowerem. Przed głównym wejściem do budynku znajdują się przystanek tramwajowy, ścieżka rowerowa, a najbliższa stacja SKM Gdańsk Politechnika jest w odległości 600 m od biurowca.  

Pozbawione korporacyjnej sztampy oraz drylu wnętrza C 200 Office przyciągają przede wszystkim młode i dynamiczne firmy z sektora IT, które oczekują od przestrzeni biurowych bardziej nieformalnej atmosfery oraz możliwości rozwoju. Pracownicy Neoteric będą mogli zrelaksować się przy grach na Playstation w ogólnodostępnym „Playroom” ze strefą chillout.

Przeprowadzka Neoteric w tak krótkim czasie nie byłaby możliwa, gdyby nie ścisła i bardzo merytoryczna współpraca od samego początku do końca projektu. Nowa lokalizacja, oferująca wysoki standard pracy wpisuje się w założenia strategii dynamicznego rozwoju firmy. Kontrakt daje możliwość ponad trzykrotnego powiększenia biura Neoteric” – komentuje Małgorzata Małecka, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland. 

Neoteric od 2005 roku zajmuje się tworzeniem dedykowanych aplikacji i systemów IT dla biznesu. W tym czasie firma zbudowała kilkadziesiąt usług chmurowych, m.in. dla klientów branży IT, lotniczej i finansowej. Wśród start-upów z grupy Neoteric wymienić można m.in.: platformę SkillHunt służącą do rekrutacji pracowników IT, aplikację do umawiania spotkań Appoint.ly i SaaS Managera, czyli platformę przyspieszającą wdrażanie przez firmy usług dodanych. SaaS Manager ma na swoim koncie wygrane i wyróżnienia w licznych konkursach branżowych, m.in. Pitch to London, InternetBeta czy infoShare Startup Contest. Podczas tego ostatniego zamknął pierwszą rundę inwestycyjną z Ferber VC - funduszem znanym m.in. z inwestycji w firmę MUSE Artura Kurasińskiego.

Przy wyborze nowego biura, szczególnie ważna była dla nas możliwość jego późniejszego powiększenia. Projektów przybywa, nasz zespół wciąż się rozwija, a chcąc utrzymać tę tendencję, będziemy z czasem potrzebować coraz więcej przestrzeni. Drugim ważnym kryterium był klimat miejsca - C200 jest świetnym połączeniem nowoczesnego biura i przyjaznej przestrzeni, a widok na stocznię podkreśla jego gdański charakter. Konsultanci z BNP Paribas Real Estate Poland uwzględnili te oczekiwania i wsparli nas merytorycznie, skutecznie prowadząc negocjacje z zarządcą budynku” - mówi Mateusz Paprocki, Dyrektor Operacyjny w firmie Neoteric.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X