Strona BNP Paribas Real Estate wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies,
zgodnie z polityką prywatności i ustawieniami przeglądarki. 

Aktualności

 

 

13 kwietnia 2017

BNP Paribas Real Estate powiększa portfolio zarządzanych nieruchomości

Od początku kwietnia br. BNP Paribas Real Estate Poland, w imieniu firmy Pradera, przejmuje zarządzanie czterema parkami handlowymi IKEA Centers. Kontrakt powiększy krajowe portfolio obiektów zarządzanych przez firmę o ponad 140 tys. m kw. Docelowo, międzynarodowe struktury BNP Paribas Real Estate będą odpowiedzialne za zarządzanie 25 obiektami firmy Pradera w ośmiu krajach Europy.

5 kwietnia br. do portfolio nieruchomości zarządzanych przez BNP Paribas Real Estate Poland dołączyły cztery parki handlowe, które znajdują się w podwarszawskich Jankach, w Katowicach, na warszawskim Targówku, a także na poznańskim Franowie. Umowy na zarządzanie polskimi obiektami to część pierwszego, paneuropejskiego kontraktu tej skali zawartego przez BNP Paribas Real Estate. Na mocy stosownych umów, od początku drugiego kwartału francuski oddział firmy będzie odpowiadał za zarządzanie trzema projektami, a niemiecki dziesięcioma. W drugiej kolejności, w późniejszym czasie w zarządzenie zostanie przejętych osiem parków handlowych zlokalizowanych w Czechach, Danii, Finlandii, Szwecji i Szwajcarii. Kompleksowe zarządzanie portfelem 25 obiektów opierać się będzie na kooperacji BNP Paribas Real Estate i biur partnerskich zlokalizowanych w poszczególnych krajach.

Ten projekt to dla nas duże wyróżnienie. Fundamentem współpracy z Praderą, która jest w gronie niekwestionowanych ekspertów w obszarze inwestycji w obiekty handlowe, będzie realizacja założeń średnio i długoterminowej strategii w wymiarze paneuropejskim. Wartość portfolio będziemy budować w oparciu o nasze kompetencje i doświadczenia w zarządzaniu tego typu projektami, komentuje Csongor Csukas, Dyrektor Zarządzający International Property Management, BNP Paribas Real Estate.

Finalizacja transakcji jest jednym z elementów ambitnych planów rozwoju na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W ramach paneuropejskiego kontraktu za obsługę portfolio odpowiedzialny będzie bardzo doświadczony zespół zarządzający z BNP Paribas Real Estate. Zależy nam, żeby poprzez wysoką jakość zarządzania, a także przy wykorzystaniu ugruntowanej pozycji i potencjału tych obiektów, przejęte przez nas obiekty w długookresowej perspektywie były liderem w swojej kategorii – dodaje Agata Brzezińska, Head of CEE, Pradera. 

Istotna decyzja z punktu widzenia BNP Paribas Real Estate Poland dotyczy lokalizacji w Warszawie centrum obsługi usług finansowych dla wszystkich 25 obiektów zarządzanych przez firmę.

Trudno byłoby dziś mówić o sukcesie negocjacji w projekcie z funduszem Pradera gdyby nie solidne, międzynarodowe fundamenty firmy i ścisła współpraca w ramach sieci biur partnerskich BNP Paribas Real Estate na terenie Europy. Ten kontrakt to najlepszy dowód na to, że dział zarządzania konsekwentnie i przy pełnym wsparciu polskiej i globalnej centrali firmy jest w stanie realizować założenia korporacyjnej strategii, w taki sposób, aby uzyskać najwyższe standardy branżowe – mówi Michał Pszkit, Dyrektor Działu Zarządzania Nieruchomościami, Europa Środkowo-Wschodnia, BNP Paribas Real Estate Poland. W kontekście zarządzania obiektami handlowymi, polski oddział korzysta nie tylko z bogatych doświadczeń i globalnych kompetencji struktur BNP Paribas Real Estate, ale także z doświadczenia i wiedzy swojego zespołu.

Kontrakt z Praderą, która na początku marca poinformowała o przejęciu 25 parków handlowych IKEA Centers zlokalizowanych w 8 europejskich krajach, powiększa polskie portfolio BNP Paribas Real Estate Poland z 19 do 23 obiektów, z czego 9 to nieruchomości handlowe. Obok parków handlowych należących do Pradery, firma zarządza także m.in. warszawskim Domem Mody Klif, Centrum Handlowym Klif w Gdyni i Centrum Handlowym Turawa Park w Opolu.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X