Aktualności i wydarzenia

 

 

12 października 2018

BNP Paribas Real Estate wskazuje drogę nowemu graczowi na rynku logistycznym

Firma VEIS, działająca na rynku usług spedycyjno-logistycznych, zadebiutowała na polskim rynku. Logistyk specjalizujący się w transporcie towarów na kierunkach wschodnich zajmie blisko 2 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym P3 Błonie.

Firma VEIS, działająca na rynku usług spedycyjno-logistycznych, zadebiutowała na polskim rynku. Logistyk specjalizujący się w transporcie towarów na kierunkach wschodnich zajmie blisko 2 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w parku logistycznym P3 Błonie. Za znalezienie pierwszej lokalizacji dla wchodzącej na rynek firmy VEIS odpowiedzialni byli eksperci z Działu Wynajmu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.

Wybór pierwszej lokalizacji dla firmy debiutującej na rynku to zawsze strategiczne posunięcie. Nie inaczej było w przypadku VEIS. Firma logistyczna ze sporym potencjałem rozwojowym, działająca na perspektywicznym rynku, zdecydowała się na lokalizację blisko Warszawy, w parku P3 Błonie. Kompleks ten zapewni odpowiedniej klasy infrastrukturę i dogodne połączenie z drogami A2 i S8, czyli szlakami prowadzącymi na wschód. To podstawowe czynniki, które przesądziły o wyborze obiektu przez VEIS – tłumaczy Wiktor Kordowski z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Razem z klientem dokonaliśmy analizy wszelkich możliwych lokalizacji i rozwiązań, tak by decyzja podjęta przez Zarząd VEIS była decyzją w pełni świadomą i by Zarząd firmy miał pewność, że był to wybór najbardziej odpowiadający oczekiwaniom firmy. Poza świetnym dostępem komunikacyjnym i infrastrukturą, ważne było by magazyn pozwalał na efektywne bieżące działanie, a także rozwój w przyszłości – dodaje Daniel Soboń z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland. 

Park logistyczny P3 Błonie zlokalizowany jest w Błoniu, 27 km od stolicy. Oferuje blisko 278 tys. mkw. wysokiej jakości, nowoczesnej powierzchni magazynowej w atrakcyjnej – ze względu na wygodną dystrybucję towarów zarówno na polski, jak i zagraniczne rynki – lokalizacji. Ważna przy wyborze magazynu okazała się również elastyczność dewelopera.

Bliska i merytoryczna współpraca z BNP Paribas Real Estate pozwoliła dokładnie rozważyć różne scenariusze związane z wyborem pierwszej polskiej lokalizacji. Wybór P3 Błonie to przemyślany i optymalny wybór, pozwalający nam realizować ambitną strategię rozwoju. Nie tylko dziś, ale także w najbliższych latach. Dzięki dogodnej lokalizacji przy kluczowych szlakach komunikacyjnych będziemy mogli dalej zdobywać wschodnie rynki – wyjaśnia Viacheslav Shepetko, Prezes Zarządu VEIS.

Wprowadzona na krajowy rynek dzięki współpracy z BNP Paribas Real Estate Poland firma logistyczna specjalizuje się w kompleksowej obsłudze klientów w ramach łańcucha dostaw na linii Europa – Rosja, Ukraina i Białoruś, a także w przewozach krajowych.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X