Aktualności

 

 

09 maja 2019

Lastadia w portfelu Greenstone

Spółka zarządzana przez Greenstone Sp. z o.o. nabyła od SGI SA Budynek Biurowy Lastadia w Szczecinie, oddany do użytkowania w roku 2013 i oferujący około 12,5 tys m2 powierzchni biurowo-usługowej

Spółka zarządzana przez Greenstone Sp. z o.o. nabyła od SGI SA Budynek Biurowy Lastadia w Szczecinie, oddany do użytkowania w roku 2013 i oferujący około 12,5 tys m2 powierzchni biurowo-usługowej. Lastadia – zlokalizowana nad Odrą, przy Wałach Chrobrego - jest w pełni wynajęta międzynarodowym i polskim najemcom. 

Greenstone jest spółką typu private equity, działającą w sektorze nieruchomości komercyjnych na rzecz inwestorów z Azji i Europy. W Polsce, obok nowo pozyskanego projektu Lastadia, Greenstone zarządza kompleksem biurowym Tensor w Gdyni oraz Centrum Haffnera w Sopocie. 

SGI to firma inwestycyjna, specjalizująca się w budowie apartamentów oraz biur. Działa na polskim rynku od 1990 roku, wcześniej jako część Grupy Komfort. W całym kraju zrealizowała 45 inwestycji mieszkaniowych, biurowce w Szczecinie i Warszawie oraz dwa centra handlowe. Obecnie SGI skupia się na budowie mieszkań w Warszawie oraz inwestycjach na rynku kapitałowym. 

– Postrzegamy Lastadię jako długoterminową inwestycję, z wysokiej jakości najemcami, świetnie zlokalizowaną w dynamicznie rozwijającym się regionie. Moim zdaniem, obecna pozycja Szczecina jest zbliżona do pozycji Trójmiasta sprzed kilku lat i oferuje znaczący potencjał wzrostu. Bliskość Niemiec i krajów skandynawskich jest jednym z czynników determinujących rozwój ekonomiczny regionu i zmiany na rynku nieruchomości komercyjnych - powiedział Stephane Chauvel, Partner Greenstone.                                    

Cieszymy się, że profesjonalny podmiot z zagranicznym kapitałem wybrał akurat naszą nieruchomość i przystąpił do sprawnego procesu badania nieruchomości i finalnie do zakupu. Wartość zrealizowanej transakcji jak i warunki stanowią potwierdzenie tego, że Lastadia jest przede wszystkim dobrym biurowcem w imponującej lokalizacji, przemyślanymi rozwiązaniami technicznymi. Poza tym to również idealny produkt inwestycyjny, który będzie zyskiwał na wartości Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI S.A. 

 

Doradcami Nabywcy w procesie inwestycyjnym byli: Greenberg Traurig, Europtima i BDO.

 

Doradcami Sprzedającego byli: CEE Attorneys oraz BNP Paribas Real Estate.

 

Transakcję sfinansował BNP Paribas Bank Polska SA.

 

Więcej informacji:

Greenstone: Alicja Marczuk, tel. (22) 203 68 59, alicja.marczuk@greenstoneam.com,

SGI: Robert Stachowiak, tel. 601 33 74 88; e-mail: robert.stachowiak@sgi.pl.

 

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X