Aktualności

 

 

24 lipca 2018

Nowe plany nowego właściciela Kraków Business Park

BNP Paribas Real Estate Poland reprezentowało First Property w sfinalizowanej transakcji zakupu Kraków Business Park (KBP).

Po przejęciu kompleksu  biurowego i restrukturyzacji jego finansowania First Property pozyskało obecnie nowe źródła kapitału własnego od grupy inwestorów na kwotę około 33 milionów euro do spółki Fprop Phoenix Ltd, będącej spółką holdingową  dedykowaną KBP. Dr Piotr Goździewicz, MRICS, Dyrektor w dziale Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Rafał Proczek, Starszy Konsultant w dziale Rynków Kapitałowych w Europie Środkowo-Wschodniej, BNP Paribas Real Estate Poland, pracowali po stronie kupującego przy przejęciu KBP przez First Property.

Kompleks KBP składa się z czterech budynków biurowych klasy A, oferujących łącznie 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni najmu. Położony jest w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice. Po zakupie kompleks zyskał nową nazwę - Eximius Park. Wśród jego najemców znajdują się między innymi takie firmy jak: ABB, Assa Abloy, UBS czy UPM.

„Jesteśmy w pełni przekonani, że Eximius Park stanie się najlepszym kompleksem biurowym w Krakowie i jego okolicach. Budynki w kompleksie oferują powierzchnie biurowe wysokiej jakości, jednak będziemy dalej rozbudowywać usługi i infrastrukturę, tak aby najemcy czuli się w nim jak w domu. Nasze plany zakładają nowe boisko sportowe,   tereny zielone, dodatkowy parking, bezpłatny transport autobusowy dla najemców, zmodernizowaną stację kolejową ze zwiększoną częstotliwością kursowania pociągów do centrum Krakowa (w 15 minut do centrum), nowe punkty handlowe, szeroki wybór restauracji, przedszkole i wiele, wiele więcej. Jednocześnie planujemy uzyskać dobrą rentowność dla naszych udziałowców i inwestorów w KBP. ”– mówi Ben Habib, Chief Executive of First Property Group

“Kraków, który jest jednym z najsilniejszych polskich, biurowych rynków regionalnych, kontynuuje swój dalszy dynamiczny rozwój. W tym roku odnotowany został spadek stopy kapitalizacji dla najlepszych obiektów w mieście (prime yield) do poziomu 6%, współczynnik pustostanów wyniósł 9,1%, a według prognoz na pierwszy kwartał 2019 roku wolumen nowo podpisanych umów przekroczy 41 500 m2. Zgodnie z ostatnim rankingiem Tholons Services Globalization City Index 2017, Kraków jest drugą najlepszą lokalizacją w Europie i ósmą na świecie, dla lokowania się przedsiębiorstw z sektorów BPO i SSC.” – mówi Piotr Goździewicz.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X