Aktualności i wydarzenia

 

 

22 listopada 2018

Procyon Group wprowadzi się do Waimea Logistic Park Stargard

Procyon Group, jeden z liderów na polskim i szwedzkim rynku w zakresie kompleksowych rozwiązań z obszaru architektury, planowania i budownictwa dla klientów B2C i B2B, zdecydował się wynająć blisko 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Waimea Logistic Park Stargard.

Procyon Group, jeden z liderów na polskim i szwedzkim rynku w zakresie kompleksowych rozwiązań z obszaru architektury, planowania i budownictwa dla klientów B2C i B2B, zdecydował się wynająć blisko 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Waimea Logistic Park Stargard. Wprowadzenie się do nowoczesnego kompleksu logistycznego będzie możliwe dzięki wsparciu ekspertów z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.

Waimea Logistic Park Stargard to nowoczesny kompleks logistyczno-produkcyjny, położony na terenie miasta, w odległości około 30 kilometrów od Szczecina. Park został zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie trasy ekspresowej S10, która zapewnia szybki dojazd do Portu Morskiego Szczecin (38 km) oraz łączy się z autostradą A6, stanowiącą połączenie Szczecin – Berlin. Centrum logistyczne będzie znajdowało się na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, wchodzącego w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Podstrefy Stargard.

Wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Obecnie głównymi odbiorcami naszych produktów są rynki skandynawskie i germańskie (DACHL). Bliski dostęp do portu gwarantuje nam szybką dostawę towarów do tych krajów oraz większe otwarcie się na rynek całej Europy Zachodniej. Obiekt spełnia najwyższe technologiczne standardy, a dzięki dużej elastyczności dewelopera powierzchnia zostanie zaadaptowana do specyfiki działalności Procyon Group. Przeprowadzka do Waimea Logistic Park Stargard pomoże nam umocnić dotychczasową pozycję jednego z liderów branży budowlanej i przede wszystkim pozwoli zwiększyć możliwości produkcyjne nowej marki EcoReadyBath, zajmującej się produkcją prefabrykowanych łazienek dla klientów B2B – głównie hoteli – twierdzi Bartłomiej Krupa z Procyon Group.

Waimea Logistic Park Stargard będzie się składać z sześciu nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność magazynową, produkcyjną oraz obsługę logistyczną. Łącznie na terenie kompleksu powstanie około 80 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Obiekty zostaną wyposażone w doki załadunkowe z rampami hydraulicznymi oraz bramy wjazdowe z poziomu „0”. Powierzchnie będzie można przystosować do indywidualnych potrzeb najemców. Dookoła nieruchomości powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi oraz obszerne place manewrowe. Do parku możliwy będzie dojazd komunikacją miejską. Waimea Logistic Park będzie stopniowo oddawany do użytku. Uruchomienie pierwszej hali planowane jest na koniec kwietnia 2019 roku. 

– Negocjacje z Najemcą, realizowane we wsparciu z BNP Paribas Real Estate Poland, przebiegły sprawnie i zakończyły sie podpisaniem umowy najmu w ciagu kilku tygodni. Dla spółki należącej do grupy Procyon zostanie stworzone idealne miejsce do produkcji. Nasza oferta kierowana jest do firm logistycznych i produkcyjnych, którym zapewnimy możliwość prowadzenia nieskrępowanej aktywności, a lokalizacja Waimea Logistic Park Stargard stanowi doskonałą bazę do rozwijania działalności na terenie Polski, krajów skandynawskich i Europy Zachodniej – podkreśla Wojciech Woliński,  Dyrektor ds. Koordynacji Sprzedaży Powierzchni Komercyjnych w Waimea Holding S.A.

Od 2006 roku Procyon Group z powodzeniem rozwija swoją działalność na rynku budowlanym w Polsce i  Szwecji. W ramach Grupy funkcjonują trzy spółki, odpowiadające kolejno za: projekty i budowę niskoenergetycznych domów (EcoReadyHouse), wykonywanie konstrukcji żelbetonowych (Procyon Construction) oraz dostarczanie rozwiązań z zakresu gotowych jednoelementowych konstrukcji modułowych, w pełni wyposażonych prefabrykowanych toalet i łazienek (EcoReadyBath).

W znalezieniu nowej lokalizacji Procyon Group uczestniczyli eksperci z Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych BNP Paribas Real Estate Poland.

Nasz klient szukał dogodnej lokalizacji, wspierającej dalszy rozwój jego biznesu. Waimea Logistic Park Stargard jest dobrze skomunikowany z rynkami docelowymi Procyon Group, a przy tym oferuje moduły spełniające najwyższe standardy oraz przygotowane zgodnie z oczekiwaniami klientów. To wszystko sprawia, że obiekt ma ogromny potencjał, szczególnie dla firm z branży produkcyjnej, prowadzących działalność eksportową na terenie Europy Północnej i Zachodniej – mówi Wiktor Kordowski, Młodszy Konsultant, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate Poland.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X