Wprowadzenie - historia rynku powierzchni handlowych w Polsce

Historia polskiego rynku nieruchomości handlowych

Historia polskiego rynku nieruchomości handlowych, której początek dały pierwsze hipermarkety, sięga 20 lat wstecz. Przez ostatnie 10 lat bylismy świadkami drugiego etapu cyklu ewolucji sektora retail, jakim był rozwój i dominacja centrów handlowych ukierunkowanych na najemców z branży modowej.  Obecnie, wzorem hipermarketów, ten drugi etap dobiega końca i rozpoczyna się trzecil - okres dojrzałości i dywersyfikacji.

Wraz ze zmieniającą się sytuacją rynkową i nowymi oczekiwaniami pojawiającymi się po stronie uczestników sektora reatil  zróżnicowaniu podlegają też zachowania i zwyczaje konsumentów, którzy stają się coraz bardziej wymagający pod względem oferowanego asortymentu handlowego oraz lokalizacji.

Konsekwencją powyższych zjawisk jest konieczność tworzenia wartości dodanej w odniesieniu do dojrzałych centrów handlowych (poprzez rozbudowę, repozycjonowanie lub modernizację), a także potrzeba wprowadzenia na rynki polskich miast nowych formatów handlowych takich jak: ulice handlowe, obiekty mieszanego przeznaczenia oraz kompleksy pawilonów handlowo-usługowych.

Zbliża się czas wejścia na rynek nowych inicjatyw i trend ten utrzyma się przez następne pięć do siedmiu lat. Rynek powierzchni handlowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej jest już rynkiem dojrzałym i staje się coraz bardziej  zbliżony do tradycyjnych standardów rynków Europy Zachodniej.

Biorąc pod uwagę liczne wyzwania stojące przed sektorem powierzchni handlowych oraz jego obecne zróżnicowanie, usługom pośrednictwa muszą towarzyszyć usługi doradztwa. Aby podejmować właściwe decyzje i wdrażać trwałe, skuteczne  rozwiązania, handlowcy, deweloperzy oraz właściciele aktywów wywodzących się z sektora retail potrzebują wsparcia ze strony niezależnego doradcy, który ma wiedzę na temat rynków lokalnych i świadomość procesów globalnych.  

Oferowane przez nas rozwiązania wychodzą poza utarte schematy i są dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów, co umożliwia im osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na zmieniającym się rynku nieruchomości handlowych. Współpraca z nami to rewolucja w zakresie działań związanych z nieruchomościami handlowymi.

Twoje Kontakty

Fabrice Paumelle

Fabrice Paumelle
Dyrektor, Dział Powierzchni Handlowych, Europa Środkowo-Wschodnia
Powierzchnie handlowe
+48 22 653 44 00

Kontakt

Anna Pływacz

Anna Pływacz
Zastępca Dyrektora
Powierzchnie handlowe
+48 22 653 44 00

Kontakt

Erik Drukker

Erik Drukker
Prezes Zarządu, Europa Środkowo-Wschodnia
+48 22 653 44 00

Kontakt


Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X