Najnowsze raporty

Industrial
powierchnie przemysłowe

At a Glance Industrial Q2 2022

W drugim kwartale rynek powierzchni magazynowych, logistycznych  i przemysłowych w Polsce urósł o około 1,15 mln mkw. W budowie pozostawało 4,3 mln  mkw., z czego jedna trzecia pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. 

kraków
Biura

At a Glance Regional Offices Q2 2022

W drugim kwartale regionalny rynek biurowy powiększył się o 68,3 tys. m kw., a najwięcej biur oddano do użytku w stolicy Małopolski. Kwartalny wolumen transakcji wyniósł blisko 190 tys. m kw. i był o prawie jedną czwartą większy niż w okresie od stycznia do końca marca 2022r. 

ivnestment
Inwestycje

At a Glance Investment Q2 2022

Wysoka aktywność inwestycyjna w drugim kwartale przełożyła się na wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych sięgającą ponad 1,2 mld Euro.

handel
Handel

At a Glance Retail Q2 2022

Ponad 100 tys. m kw. nowej powierzchni handlowej pojawiło się na rynku między początkiem kwietnia i końcem czerwca. Więcej niż 50% stanowiły mniejsze formaty handlowe. Drugi kwartał, obok parków handlowych, należał także do centrów typu convenience. 

Warsaw
Biura

At a Glance Warsaw Office Q2 2022

Rosnący po raz kolejny popyt, korekta w dół wskaźnika pustostanów, wzrost udziału przedłużeń umów w strukturze podpisywanych kontraktów i ograniczona podaż; te czynniki w głównej mierze kształtowały obraz warszawskich biur w drugim kwartale roku.

indu
powierchnie przemysłowe

At a Glance Industrial Q1 2022

W pierwszym kwartale 2022 roku łączne zasoby powierzchni magazynowej, produkcyjnej oraz logistycznej – z uwzględnieniem biur będących częścią obiektów – przekroczyły 25 mln m kw.

investment
Inwestycje

At a Glance Investment Q1 2022

Po dwóch latach pandemii, galopująca inflacja oraz wybuch wojny w Ukrainie dociążyły praktycznie każdą gałąź gospodarki, nie omijając również rynku inwestycyjnego w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Katowice
Biura

At a Glance Regional Offices Q1 2022

Istniejące zasoby powierzchni biurowej w kluczowych miastach regionalnych na koniec pierwszego kwartału zbliżyły się do poziomu 6,3 mln m kw. W analizowanym okresie rynki urosły o blisko 244 tys. m kw.

retail
Handel

At a Glance Retail Q1 2022

Między pandemią, wojną, rosnącymi cenami i coraz częściej pojawiającymi się przestrogami przed recesją – w takich warunkach przyszło funkcjonować rynkowi nieruchomości handlowych w pierwszym kwartale 2022 roku.