Najnowsze raporty

Industrial
powierchnie przemysłowe

At a Glance Industrial Q2 2023

Łączne zasoby powierzchni magazynowych, przemysłowych i logistycznych, przekraczające na koniec czerwca 30,6 mln m kw., pozwoliły dołączyć polskiemu rynkowi do top 3 w Unii Europejskiej.

AAG Office Regional Q2 2023
Biura

At a Glance Office Regional Q2 2023

Aktywność najemców w biurowych regionach od kwietnia do czerwca była stabilna, a deweloperzy pozostawali ostrożni przy rozpoczynaniu inwestycji.

AAG Investment Q2 2023 News
rynki kapitałowe

At A Glance Investment Q2 2023

W drugim kwartale poziom inwestycji był mocno uzależniony od presji wywieranej przez rosnące w Europie stopy procentowe oraz wzrost rentowności obligacji skarbowych.

office
Biura

At a Glance Office Warsaw Q2 2023

Pomimo startu większego ruchu na budowach i startu nowych projektów nadal można zaobserwować ostrożność deweloperów w rozpoczynaniu kolejnych inwestycji.

retail
Handel

At a Glance Retail Q2 2023

Krajowy rynek nieruchomości handlowych zamknął pierwszą połowę roku zasobami wynoszącymi 15,9 mln mkw. powierzchni. Nowa podaż w minionym kwartale osiągnęła poziom 66 tys. mkw. powierzchni, a od stycznia do końca czerwca w sumie przybyło 150 tys mkw.

Lighthouse report
Inwestycje

Lighthouse H2 2023 | European Property Market Outlook

W siódmej edycji raportu pt. „The Lighthouse H2 2023 – European Property Market Outlook”, BNP Paribas REIM przedstawia perspektywy dla europejskiego rynku nieruchomości w oparciu o wewnętrzne prognozy, analizy i wiedzę ekspercką lokalnych zespołów.

industrial
powierchnie przemysłowe

At a Glance Industrial Q1 2023

Pod koniec I kwartału, ponad 2,1 miliona metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni magazynowej, logistycznej i przemysłowej znajdowało się w trakcie budowy. To oznacza spadek o około 1,25 miliona m kw. w porównaniu do IV kwartału 2022 roku.

REGIONAL OFFICE
Biura

At a Glance Office Regional Q1 2023

Rekordowa inflacja podnosi czynsze za biura na rynkach regionalnych, wpływając negatywnie na najemców. W I kw. wzrósł wskaźnik pustostanów o 0,6 p.p., a luka podażowa zbliża się nieuchronnie.

retail
Handel

At a Glance Retail Q1 2023

Właściciele obiektów handlowych coraz częściej dostrzegają i mówią o korzyściach wynikających z wdrażania "zielonych" rozwiązań opartych na zrównoważonym rozwoju i strategiach ESG.