Najnowsze raporty

REGIONAL OFFICE
Biura

At a Glance Office Regional Q1 2023

Rekordowa inflacja podnosi czynsze za biura na rynkach regionalnych, wpływając negatywnie na najemców. W I kw. wzrósł wskaźnik pustostanów o 0,6 p.p., a luka podażowa zbliża się nieuchronnie.

retail
Handel

At a Glance Retail Q1 2023

Właściciele obiektów handlowych coraz częściej dostrzegają i mówią o korzyściach wynikających z wdrażania "zielonych" rozwiązań opartych na zrównoważonym rozwoju i strategiach ESG. 

money
Inwestycje

At a Glance Investment Q1 2023

Zgodnie z przewidywaniami początek 2023 roku na polskim rynku inwestycji w nieruchomości komercyjne nie przyniósł oczekiwanych wyników z powodu trudnych warunków finansowania i niepewności gospodarczej.

office
Biura

At a Glance Office Warsaw Q1 2023

Stołeczny rynek biurowy ma za sobą wymagający początek roku. W pierwszym kwartale popyt brutto wyhamował, a deweloperzy nie oddali do użytku ani jednego metra kwadratowego powierzchni biurowej.

IN
powierchnie przemysłowe

European Logistics Market 2022

  • Rynek nieruchomości logistycznych w Europie okazał się odporny na wyzwania związane z sytuacją polityczną i gospodarczą. Niskie wskaźniki pustostanów oraz ograniczona podaż gruntów powodują wzrost czynszów, który dodatkowo napędzają wysokie koszty budowy.
magazyn
powierchnie przemysłowe

At a Glance Industrial Q4 2022

Rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych w Polsce w 2022 roku utrzymał solidne tempo wzrostu. Pod koniec grudnia łączne zasoby wynosiły nieco ponad 28 mln mkw. z nową, kwartalną podażą na poziomie 0,8 mln mkw.

Gdansk
Biura

At a Glance Regional Office Q4 2022

W minionym roku pod względem wielkości zasobów biurowe regiony wyprzedziły stołeczny rynek. 2023 rok będzie stał pod znakiem m.in.: rosnących kosztów wynajmu, mocnych negocjacji i prób zoptymalizowania podwyżek.

People
Inwestycje

At A Glance Investment Q4 2022

Krajowy rynek nieruchomości po raz kolejny potwierdził swoją atrakcyjność w oczach inwestorów, nie dając się ani trwającej od roku wojnie w Ukrainie, ani szalejącej inflacji i globalnym turbulencjom gospodarczym.