Najnowsze raporty

katowice
Biura

At a Glance Office Regional Q4 2023

Na przestrzeni ostatnich 2-3 lat większość firm zmniejszyła swoją powierzchnię biurową o ok. 20-30% w porównaniu do umów, które były zawierane przed pandemią. Jest to efekt modelu pracy hybrydowej, który przyjęło wiele firm.

Office in warsaw
Biura

At a Glance Office Warsaw Q4 2023

Koniec 2023 roku warszawski rynek biurowy zamknął z łącznymi zasobami powierzchni na poziomie 6,2 mln m kw., z czego w 2023 roku oddano zaledwie 61 tys. m kw. powierzchni. Jest to najniższa wartość rocznej nowej podaży na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Industrial
powierzchnie przemysłowe

At a Glance Industrial Q3 2023

Pomimo wzrostu czynszów na przestrzeni ostatnich miesięcy, polski rynek powierzchni przemysłowo-logistycznych wciąż pozostaje atrakcyjnym miejscem dla najemców oraz inwestorów. 

People
Inwestycje

At a Glance Investment Q3 2023

Pomimo wzrostu stóp kapitalizacji i globalnych niepewności, inwestorzy podpisali umowy na kwotę ponad 741 milionów euro – to ponad czterokrotnie więcej niż w poprzednim kwartale 2023.

office
Biura

At a Glance Office Regional Q3 2023

Trzeci kwartał na regionalnym rynku biurowym był rekordowy pod względem wolumenu wynajętej powierzchni w 2023 roku. Całkowity wolumen transakcji najmu w trzecim kwartale stanowi wzrost o ponad 85 p.p. względem analogicznego kwartału w roku ubiegłym.

waw
Biura

At a Glance Office Warsaw Q3 2023

Jak wynika z raportu, warszawski rynek nieruchomości zamknął trzeci kwartał z łącznymi zasobami powierzchni biurowej na poziomie 6,2 mln m kw. Do użytku dostarczono jedynie 1 900 m kw. powierzchni w ramach projektu S-Bridge Office II.

Retail
Handel

At a Glance Retail Q3 2023

Wzrost obrotów i liczby klientów pokazuje, że Polacy na stałe wrócili do centrów handlowych. Jednocześnie obserwujemy rozwój parków handlowych, centrów typu convenience oraz obiektów wielofunkcyjnych wpisujących się w koncepcję 15-minutowego miasta.

Industrial
powierzchnie przemysłowe

At a Glance Industrial Q2 2023

Łączne zasoby powierzchni magazynowych, przemysłowych i logistycznych, przekraczające na koniec czerwca 30,6 mln m kw., pozwoliły dołączyć polskiemu rynkowi do top 3 w Unii Europejskiej.

AAG Office Regional Q2 2023
Biura

At a Glance Office Regional Q2 2023

Aktywność najemców w biurowych regionach od kwietnia do czerwca była stabilna, a deweloperzy pozostawali ostrożni przy rozpoczynaniu inwestycji.