Articles

Cover photo of report
Inne

Inwestowanie w Polsce w punkcie zwrotnym

Polski rynek nieruchomości inwestycyjnych ma szansę na odbicie w 2024 roku.  Obserwowany od kilku miesięcy spadek inflacji oraz brak podwyżek stóp procentowych wpłynęły na niższy koszt finansowania nowych transakcji. Rynek spodziewa się odbicia – takie wnioski płyną z opublikowanego raportu „Investing in Poland 2024” przygotowanego przez analityków BNP Paribas Real Estate Poland.  

Czytaj więcej
stock
Capital Markets

Q1 2024: większa aktywność na rynku inwestycji i pozytywne prognozy na drugie półrocze

W raporcie „At A Glance – Rynek inwestycyjny w Polsce, I kwartał 2024 roku”, analitycy BNP Paribas Real Estate Poland zauważają, że pomimo trudnego początku roku, rynek wykazuje oznaki stabilizacji, a prognozy wskazują na wzrost aktywności inwestycyjnej w drugiej połowie 2024. Największe zainteresowanie wśród inwestorów wciąż budzą aktywa logistyczne i produkcyjne, a przewidywane zmiany w przepisach mogą dodatkowo ożywić rynek.

Czytaj więcej
Photography of happy kids with baloons and confetti.
Powierzchnie handlowe

Wielkie otwarcie centrum zabaw i edukacji Klockownia w Centrum Handlowym Górczewska już 1 czerwca!

W marcu 2024 r. podpisano umowę na wynajem lokalu o powierzchni 1100 mkw. w CH Górczewska przy ul. Górczewskiej 218 w Warszawie. Dzięki tak dużej powierzchni, dotychczasowy format Klockowni, czyli edukacyjna sala zabaw, został rozszerzony o interaktywną strefę w tematyce budowlanej. Wielkie otwarcie nowej Klockowni zaplanowane jest na 1 czerwca i towarzyszyć mu będzie wiele atrakcji.

Czytaj więcej
Wrocław
Office

Jak wygląda rynek powierzchni biurowej w regionach po pierwszym kwartale?

Podsumowanie wolumenu nowoczesnych zasobów biurowych, nowych obiektów oddanych do użytku, ilości transakcji najmu oraz liczby pustostanów wskazuje na ostrożną aktywność na rynku biurowym w regionach – takie wnioski płyną z raportu „At A Glance – rynek powierzchni biurowych w miastach regionalnych w I kwartale 2024 roku” przygotowanego przez BNP Paribas Real Estate Poland.

Czytaj więcej

Filtry