Polski oddział BNP Paribas Real Estate reprezentował jednego z azjatyckich Klientów Grupy BNP Paribas w procesie kupna centrum dystrybucyjnego w zachodniej Polsce. Nowym właścicielem został Koreański fundusz. Magazyn o wielkości 190 000 mkw GLA, w całości pozostaje wynajęty jednemu z liderów na rynku e-commerce na Świecie.

Grupa BNP Paribas wspierała transakcję kompleksowo - od reprezentowania azjatyckiego inwestora w transakcji nabycia produktu inwestycyjnego, poprzez weryfikację aktywa od strony technicznej, zorganizowanie i zapewnienie atrakcyjnego finansowania inwestycji, po obsługę bankową samej transakcji.

Finansowanie w łącznej wysokości blisko 100 mln euro zostało udzielone przez konsorcjum dwóch banków, z Bankiem BNP Paribas pełniącym rolę Agenta Kredytu i Agenta Zabezpieczeń. Bank BNP Paribas pełnił również rolę Banku Escrow, umożliwiając stronom bezpieczne rozliczenie transakcji.

- Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią jednej z największych polskich transakcji zawartych w 2021 roku. Chętnie wspieramy również naszych azjatyckich klientów w ich inwestycjach w Europie i Polsce, oferując pełen zakres usług. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim stronom zaangażowanym w ten bardzo złożony proces. To były wytężone miesiące pracy wielu osób, które przyniosły wymierny efektmówi Mateusz Skubiszewski, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych, BNP Paribas Real Estate Poland.

- Ta transakcja to efekt globalnej skali działania Grupy BNP Paribas i bardzo szerokiego wachlarza kompetencji, jakie możemy zapewnić. Cieszę się, że możemy wspierać naszych klientów na nowych dla nich rynkach, realizując misję Grupy BNP Paribas – pomagając inwestować w projekt, który został zrealizowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i z zastosowaniem wielu ekologicznych rozwiązań - mówi Marek Kowalski, Dyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości w Banku
BNP Paribas.

Centrum Dystrybucyjne w zachodniej Polsce to ponad 190 000 m2 nowoczesnej powierzchni przemysłowej na 4 poziomach oraz ponad 9 000 m2 powierzchni biurowej. Na terenie obiektu znajduje się ponad 1 000 miejsc parkingowych. Nieruchomość posiada doskonałe połączenia komunikacyjne drogą ekspresową S3, która zapewnia połączenie z autostradą A2, co pozwala najemcy na sprawną dystrybucję towarów na terenie całej Polski, Niemiec i Czech.

Mateusz Skubiszewski
Dyrektor działu Rynki Kapitałowe
office.warsaw@realestate.bnpparibas
Download the file
Indicates required field
Zaznacz to pole, jeśli chcesz, abyśmy kontaktowali się z Tobą w sprawie usług, które naszym zdaniem mogą Cię zainteresować.

* Wymagane pola. Jeśli nie wypełnisz tych pól, nie będziemy mogli odpowiedzieć na Twoje prośby.

CAPTCHA This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions. Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.