Przedsiębiorstwo Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o., należąca do Grupy przedsiębiorstw Dr. Schneider, która w Polsce działa od 2002 roku, już w drugim kwartale br. wprowadzi się do Panattoni Park Jelenia Góra. Eksperci BNP Paribas Real Estate doradzali firmie z branży automotive w poszukiwaniu nowej lokalizacji produkcyjnej i w negocjowaniu warunków umowy. Na powierzchni 7439 m² + 4293 m² antresoli produkcyjnej powstanie zakład produkujący części między innymi do samochodów elektrycznych

Wynajem przestrzeni przemysłowej w Jeleniej Górze to kolejna już inwestycja wiodącego gracza z branży motoryzacyjnej w regionie. W Kotlinie Jeleniogórskiej firma Dr. Schneider rozwija się od 2005 roku, kiedy to w Radomierzu wybudowana została hala produkcyjna. W tym czasie zainwestowano dziesiątki milionów złotych w nowe linie produkcyjne i nowe technologie, stając się jednocześnie jednym z największych pracodawców w okolicy. W zakładzie w Radomierzu w gminie Janowice Wielkie, leżącym przy granicy z Jelenią Górą, znajduje się największy z zakładów produkcyjnych Grupy przedsiębiorstw, a zarazem centrum kompetencji montażu.   

Rynek powierzchni logistycznych i przemysłowych wzdłuż zachodniej granicy, mimo że jest stosunkowo młody, rozwija się bardzo dynamicznie i ma przed sobą bardzo dobre perspektywy. Uruchomienie i odpowiednie wyposażenie nowego zakładu produkcyjnego w Jeleniej Górze to dla Dr. Schneider decyzja, która umożliwi dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Nowoczesny obiekt, doskonała znajomość lokalnego rynku, duży ośrodek miejski po sąsiedzku, doświadczenia we współpracy z samorządem, solidna infrastruktura i lokalizacja na skrzyżowaniu różnych korytarzy transportowych - to wszystko stwarza bardzo stabilny fundament do ekspansji, podkreśla Robert Pawłowski, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, BNP Paribas Real Estate.

W Panattoni Park Jelenia Góra na powierzchni 7439 m² + 4293 m² antresoli produkcyjnej firma otworzy zakład produkujący podzespoły do samochodów, w tym również samochodów elektrycznych takich m.in. marek jak:  Audi, Bentley, BMW, Ferrari, Ford, GM, Jaguar, Lamborghini, Land Rover, Mercedes- Benz AG, Porsche, Skoda, Stellantis, Toyota, Volvo, VW.

Rozpoczęcie działalności planowane jest na III kwartał bieżącego roku, a po uruchomieniu produkcji Dr. Schneider w obu swoich zakładach będzie zatrudniać łącznie 1200 osób – od  pracowników produkcyjnych, mechaników, logistyków, poprzez inżynierów, pracowników kontroli jakości i pracowników biurowych aż po specjalistów ds. planowania i rozwoju produkcji i automatyków.

- Jelenia Góra to czwarte co do wielkości miasto na Dolnym Śląsku, położone niewiele ponad  godzinę od przejścia granicznego z Niemcami i pół godziny z Czechami. Miasto jest nie tylko sercem Karkonoszy, ale pełni istotną rolę dla branży motoryzacyjnej. Dzięki takim inwestycjom  jak Panattoni Park Jelenia Góra zwiększy swój potencjał, również w obszarze elektromobilności, czego potwierdzaniem jest obecność w naszym obiekcie przedsiębiorstwa Dr. Schneider – komentuje Damian Kowalczyk, Development Director w Panattoni.

Panattoni Park Jelenia Góra to nowoczesny kompleks logistyczny o powierzchni ponad  20 000 m², w ramach dwóch budynków. Inwestycja położona jest na skrzyżowaniu tras transportowych Niemiec i Czech, dzięki czemu stanowi idealne miejsce dla przedsiębiorstw z Kotliny Jeleniogórskiej poszukujących powierzchni produkcyjnej, jak i magazynowej. Park powstaje zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. 

Robert Pawłowski
Dyrektor, Dział powierzchni przemysłowych i logistycznych
robert.pawlowski@realestate.bnpparibas