Jeden z najciekawszych kompleksów mixed-use w kraju, Browar Lubicz, zmienił niedawno właściciela i trafił do portfela Interpierre Europe Centrale zarzdzanego przez francuską grupę PAREF Gestion. Eksperci BNP Paribas Real Estate Poland wspierali nowego właściciela w procesie technical due dilligence, a teraz przejmą też zarządzanie budynkami biurowymi, wchodzącymi w skład kompleksu.

Transakcja obejmowała kupno biurowego kompleksu Browaru Lubicz. To trzy budynki, których łączna powierzchnia obejmuje w sumie 7.500 m kw. Od kilku lat biura przy ul. Lubicz – który od krakowskiego rynku i dworca PKP dzieli zaledwie kilkuminutowy spacer – upodobały sobie startupy i firmy o profilu technologicznym. Ogromnym atutem płynącym z lokalizacji Browaru Lubicz jest świetny dostęp do komunikacji publicznej. Dodatkowo, pracownicy i odwiedzający to miejsce z łatwością mogą dostać się tu rowerem. W ramach ulicy Lubicz wytyczona jest jedna z najważniejszych tras rowerowych w śródmieściu.

Browar Lubicz jest jednym z tych miejsc, które bardzo szybko potrafią do siebie przekonać. Dzieje się tak za sprawą między innymi niepowtarzalnego klimatu, ciekawej architektury i umiejętnego łączenia historii z nowoczesnością. Bardzo się cieszę, że nasz zespół był zaangażowany w transakcję kupna, w czasie której służyliśmy radą w kwestiach technicznych. Dla nas to tym bardziej ważny projekt, ponieważ teraz będziemy mogli opiekować się Browarem Lubicz i uwalniać potencjał tego miejsca, z korzyścią zarówno dla pracowników, jak i dla nowego właściciela. Pomoże w tym nasze bogate doświadczenie w zarządzaniu wysokiej klasy, kameralnymi i wielofunkcyjnymi projektami położonymi w sercach miast – mówi Adam Jakubowski, Operations Director w BNP Paribas Real Estate.

Na terenie Browaru znajdują się liczne punkty usługowe, sklepy i kawiarnie. W tym miejscu swoją siedzibę ma też jeden z najbardziej znanych luksusowych aparthoteli, a od 2015 roku w odrestaurowanych wnętrzach działa restauracyjny browar.

–  Cieszymy się, że nasz klient Interpierre Europe Centrale zarządzany przez PAREF Gestion ponownie obdarzył nas zaufaniem i portfel zarządzanych przez nas nieruchomości na rzecz tego funduszu powiększył się o  czwarty obiekt. Chcemy dalej wspierać naszego partnera biznesowego w aktywnym rozwoju na terenie Polski.   – mówi Pierre – Marie Compain, Dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami, BNP Paribas Real Estate Poland

Nabycie Browaru Lubicz przez SCPI Interpierre Europe Centrale rozszerza zakres usługi zarządzania nieruchomościami przez BNP Paribas Real Estate Poland do 4 obiektów PAREF Gestion. Oprócz Browaru Lubicz w skład portfela wchodzą warszawski biurowiec Racławicka Point, obiekt BTS Man pod Warszawą oraz biurowiec Making Waves zloklizowany w samym centrum  Krakowa.

Michał Pszkit
Dyrektor działu Zarządzania nieruchomościami
michal.pszkit@realestate.bnpparibas