MOZAIKA to nowo powstała marka obiektów codziennych zakupów i usług, w ugruntowanych i atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Polski. Wraz z premierą 2 grudnia 2021 r. w Krakowie MOZAIKA zaprezentowała swoją szeroką ofertę, która jest atrakcyjna dla zróżnicowanej grupy odbiorców, pośród których są zarówno sieci handlowe, jak i ostateczni klienci.

Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim - bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki. Z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie powiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające.

Dla satysfakcji klientów wśród najważniejszych najemców MOZAIKI są: nowoczesny sklep Kaufland o pow. 7 400 m kw., duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE znajduje się także duża strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.

- Redefiniujemy miejsca, które od lat wpisane są w tkankę dzielnicy oraz reagujemy na ciągłe zmiany nawyków zakupowych. To duża odpowiedzialność i wyzwanie, ponieważ zmieniamy projekty z komercyjną historią i nadajemy im zupełnie nowe życie. Wspólnie z mieszkańcami odkrywamy na nowo funkcjonalność lokalizacji, podkreślamy nowe możliwości, wprowadzając marki, które wcześniej nie były dostępne w okolicy. Cieszy nas, gdy widzimy duże zainteresowanie klientów tym, co może ich zaskoczyć, w miejscu, które naprawdę dobrze znają. - Fabrice Paumelle, Head of Retail, BNP Paribas Real Estate Poland

4FI – polsko-niemiecka grupa inwestycyjna – stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO.
 W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami. Oprócz Krakowa grupa posiada w Polsce około 100 000 m kw. powierzchni handlowej.

- Centra codziennych zakupów, takie jak MOZAIKA,  cieszą się coraz większą popularnością. Doskonale wpisują się w nowe oczekiwania polskich klientów i są bezpośrednią odpowiedzią na ich nawyki zakupowe. Współczesny klient wysoko ocenia wygodę, wielkość i ogólną ofertę kompaktowych obiektów handlowych, które wystarczają do zaspokojenia ich rozszerzonej listy codziennych potrzeb. Ich wzorcami są znane sieci sklepów o ugruntowanej wartości oraz dobrze rozpoznawalne marki gwarantujące satysfakcję z zakupów. Z myślą o takich klientach otworzyliśmy krakowską MOZAIKĘ. - Radosław Trzepla, Head of Polish Operations, 4FI

- Stworzyliśmy dla tego obiektu zupełnie nową jakość komercyjną, angażującą mieszkańców Krakowa. To ogromna zmiana dla tego miejsca. Dodatkowo jego atutem jest duże zróżnicowanie oferty handlowej i umiejętne połączenie znanych marek sieciowych z lokalnymi najemcami, którzy w takiej mozaice czują się jak w domu. - Michal Pszkit, Member of Management Board and Head of Property Management Department, BNP Paribas Real Estate Poland

MOZAIKĘ Kraków tworzą:

Sklep Kaufland, market budowlany OBI, elektromarket RTV Euro AGD, sklep zoologiczny Maxi Zoo.

Gastronomia: Krakowskie Wypieki, Piekarnia Gruzińska, Piekarnia Strusinianka, Bistro Grande, Route 66 (burgery/sałatki)

Zdrowie i uroda: drogeria Rossmann, apteka DR Max, MIB OPTIC (optyk), Toto Hair (artykuły fryzjerskie).

Akcesoria mobilne i operatorzy komórkowi: T-Mobile, Orange, Play, Liberty, Teletorium.

Moda/ obuwie: Szachownica, Deichmann.

Usługi: pralnia EBS, kwiaciarnia La Flor, kantor – lombard, Mister Minit (serwis/naprawy).
 
Salonik prasowy Inmedio.

Bank Pekao.

O FIRMIE 4FI

Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

O BNP PARIBAS REAL ESTATE

BNP Paribas Real Estate to międzynarodowa firma doradcza i konsultingowa skoncentrowana na rynku nieruchomości komercyjnych. Opiera się na sześciu liniach biznesowych obejmujących cały cykl życia nieruchomości: Inwestycje Budowlane, Transakcje, Doradztwo, Wyceny, Zarządzanie Nieruchomościami oraz Zarządzanie Inwestycjami.

Dzięki unikalnym kompetencjom BNP Paribas Real Estate Poland działa w Polsce i w regionie w obecnej formie od 2010 roku. BNP Paribas Real Estate Poland opiera się na własnych kwalifikacjach, wiedzy ponad 90-osobowego zespołu ekspertów i wyższej kadry zarządzającej. Umiejętnie łączy globalne doświadczenia z doskonałą znajomością lokalnej specyfiki i dynamicznie zmieniających się rynków. Celem firmy jest tworzenie wartości dodanej we wszystkich projektach realizowanych na rzecz klientów.

Fabrice Paumelle
Dyrektor działu powierzchni handlowych
fabrice.paumelle@realestate.bnpparibas