Aktualności i wydarzenia

 

 

12 lutego 2020

MATEUSZ SKUBISZEWSKI AWANSUJE

Z początkiem roku 2020, Mateusz Skubiszewski objął przywództwo w dziale Rynków Kapitałowych w BNP Paribas Real Estate Poland. Mateusz związany jest z firmą od ponad 6 lat.

Z początkiem roku 2020, Mateusz Skubiszewski objął przywództwo w dziale Rynków Kapitałowych w BNP Paribas Real Estate Poland. Mateusz związany jest z firmą od ponad 6 lat. W swojej nowej roli odpowiedzialny będzie m.in. za koordynowanie transakcji sprzedaży i kupna nieruchomości, a także  utrzymywanie oraz poszerzanie grona klientów BNP Paribas Real Estate. Zakres jego obowiązków obejmować będzie również  wsparcie w obszarze finansowania inwestycji w nieruchomościach.

Nowy dyrektor zarządzający działem Rynków Kapitałowych w BNP Paribas Real Estate Poland posiada ponad 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości poparte rozległą znajomością rynku finansowego oraz transakcyjnego. Mateusz swoja karierę zawodową rozpoczął w LHI Real Estate Group, gdzie najpierw w Monachium, a następnie w Warszawie kierował działem zarządzania projektami i aktywami wpierając rozwój i wejście na polski rynek niemieckich marek. Pełnił szereg funkcji kierowniczych w międzynarodowych instytucjach finansowych i spółkach zajmujących się nieruchomościami inwestycyjnymi. Przed dołączeniem do BNP Paribas Real Estate Poland Mateusz zdobywał doświadczenie w Grupie ING oraz Commerz Real Group zajmując tam stanowiska menadżerskie.

W trakcie swojej kariery Mateusz Skubiszewski przeprowadził wiele transakcji w Polsce, Czechach, Rumunii, Niemczech oraz krajach bałtyckich dotyczących różnych rodzajów nieruchomości komercyjnych. Brał również udział w aranżowaniu finansowania poszczególnych inwestycji, zarządzał aktywami najbardziej renomowanych niemieckich grup handlowych oraz koordynował ekspansję nowych marek w regionie.

Promocja wewnątrz organizacji, na tak ważne stanowisko jest dowodem na to, że strategia rozwijania kompetencji wewnątrz firmy zdaje egzamin. Jestem przekonany, że rozległa wiedza, wysokie kompetencje w zakresie pozyskiwania nowych projektów i kompleksowe doświadczenie Mateusza dodatkowo wspierane umiejętnością zrozumienia potrzeb i oczekiwań klienta jak również znajomość zespołu przybliżą BNP Paribas Real Estate  do osiągnięcia postawionych sobie celów. – komentuje Erik Drukker,  CEO CEE, BNP Paribas Real Estate.

Głównym zadaniem Mateusza Skubiszewskiego będzie kontynuowanie rozwoju obszaru doradztwa inwestycyjnego oraz wskazywanie nowych kierunków rozwoju dla działu Rynków Kapitałowych w BNP Paribas Real Estate Poland. Zespół ten zajmuje się doradztwem w zakresie transakcji sprzedaży, kupna oraz wsparciem przy pozyskiwaniu dostępnych form finansowania przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego standardu świadczonych usług.

Ostatnie pięć lat to okres dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych na terenie krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Inwestorzy pozytywnie oceniają sytuację i coraz częściej decydują się ulokować kapitał w naszym regionie. W porównaniu z dojrzałymi rynkami Europy Zachodniej, poziom stóp kapitalizacji w naszej części kontynentu jest nadal bardzo atrakcyjny. Dodatkowo, nasz region charakteryzuje dobra dostępność obiektów wysokiej klasy oraz wykwalifikowana kadra. Ta dobra passa stawia jednak coraz to nowe i poważniejsze wyzwania przed wszystkimi uczestnikami rynku. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zrozumienie nie tylko mechanizmów rządzących rynkiem nieruchomości oraz zmieniających się potrzeb klientów, ale i procesów biznesowych oraz zasad globalnego przepływu kapitału. Takie podejście wymaga pracy zespołowej i zaangażowania ekspertów. Cieszę się, że będę mógł je realizować w BNP Paribas Real Estate Poland   – mówi Mateusz Skubiszewski, Dyrektor Działu Rynki Kapitałowe, BNP Paribas Real Estate Poland.

Mateusz Skubiszewski na swoim nowym stanowisku zastąpi Piotra Krawczyńskiego, który funkcję tę sprawował od marca 2019. Piotr będzie kontynuował swoją karierę na rynku nieruchomości w strukturach funduszu inwestycyjnego, który niebawem wejdzie na polski rynek.

Chcielibyśmy bardzo podziękować Piotrowi za jego udział w tworzeniu i realizacji nowej filozofii BNP Paribas Real Estate w całym regionie CEE, Nasza współpraca dobiega końca na jednym polu jednak wierzę, że będzie nadal kontynuowana przy okazji wielu innych, wspólnych projektów. Jednocześnie Mateuszowi oraz jego zespołowi życzę wielu sukcesów. – mówi Erik Drukker, Prezes Zarządu, CEO CEE, BNP Paribas Real Estate Poland.

Pobierz PDF

Międzynarodowa Sieć
Posiadamy dogłębną wiedzę na temat lokalnych rynków,
przewidujemy Twoje potrzeby, dostarczamy indywidualnie dobrane rozwiązaniaOur international network
na każdym etapie cyklu inwestycyjnego Twojej nieruchomości… 
Stojące przed Tobą wyzwania czynimy priorytetami BNP Paribas Real Estate.
 
Międzynarodowa sieć
Szukaj
X